Obchodníci, kteří nosí tržby do bank, mají šanci ušetřit. Výměna mincí a bankovek, kterou banky v posledních letech zdražovaly, je totiž výhodnější. Bankám to nařizuje novela Zákona o oběhu bankovek a mincí, která nabyla účinnosti 1. července.
Podle ní jsou banky v Česku povinny provést výměnu mincí a bankovek do 100 kusů bezplatně, pokud je klienti roztřídí podle nominálních hodnot. Doposud to bylo zdarma jen do 50 tříděných kusů mincí a bankovek. Za větší množství klienti platili až dvě procenta z vyměňované sumy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









