Obchodníci, kteří nosí tržby do bank, mají šanci ušetřit. Výměna mincí a bankovek, kterou banky v posledních letech zdražovaly, je totiž výhodnější. Bankám to nařizuje novela Zákona o oběhu bankovek a mincí, která nabyla účinnosti 1. července.

Podle ní jsou banky v Česku povinny provést výměnu mincí a bankovek do 100 kusů bezplatně, pokud je klienti roztřídí podle nominálních hodnot. Doposud to bylo zdarma jen do 50 tříděných kusů mincí a bankovek. Za větší množství klienti platili až dvě procenta z vyměňované sumy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se