Sázková kancelář Tipsport v pondělí spustila číselnou loterii Tipšestka, která konkuruje Sportce loterijní společnosti Sazka.

Původní název loterie Tipsportca musel Tipsport koncem minulého týdne stáhnout, protože Sazka uspěla u soudu se stížností na porušování práv k ochranným známkám.

Spuštěním číselné loterie vstoupil Tipsport do oblasti dosud plně kontrolované Sazkou. Její pozici na trhu ale oslabily problémy se splácením pražské haly O2 arena a následné uvalení konkurzu. Toho chtějí kromě Tipsportu využít i další konkurenční firmy.

V Tipšestce se tipuje šest čísel z 36. Lidé si mohou vsadit na všech téměř 1000 pobočkách Tipsportu v Česku, první losování loterie se uskuteční v neděli 17. července večer. Další losování budou následovat v týdenních cyklech.

 

 

Nové loterie spustí i další konkurenti

 

Konkurenční Fortuna plánuje v polovině července spustit novou číselnou loterii Fortuna Lotto, jejíž týdenní tah čísel s jackpotem bude také přímým konkurentem Sportky provozované Sazkou. Fortuna má pro sázení v číselné loterii smlouvu zatím na tisícovku prodejních míst. 

Povolení k provozování číselných loterií dostala od ministerstva financí také společnost Synot Tip. Ta spuštění číselné loterie plánuje na září letošního roku. O licenci požádala také sázková společnost Chance.

 Sázkové kanceláře zrychleně zareagovaly na dění okolo společnosti Sazka, která provozuje mimo jiné hry Sportka či Šťastných 10. Firma je od konce března v úpadku a od konce května v konkurzu, a to kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena.

Tipsport byl založen v květnu 1991. Nabízí sázky především na sportovní události, ale vypisuje kurzy i na politické či zábavné kulturní události a také na číselné hry. Působí v ČR, na Slovensku a v Polsku. Počátkem roku měl zhruba 180.000 registrovaných klientů.