České akcie

Přemysl Nevlud, LUTHERUS

Léto ve znamení CETV

Televizní trh v České republice čekají velké změny. Do 11. 11. 2011 s největší pravděpodobností skončí reklama na programu ČT1. Inzerce zůstane pouze na méně sledovaných programech ČT2 a ČT4. Pro mediální společnost CETV se jedná o velmi důležitou kurzotvornou zprávu, která zůstává v pozadí současné dluhové krize.

Zmenšení celkového vysílacího času reklam s největší pravděpodobností vyústí ke zvýšení cen. Efekt se pozitivně projeví v hospodářských výsledcích skupiny CME. Z příjmů z reklamy půjde do státního fondu kinematografie cca 2 % zisků.  S návrhem přišli zástupci dvou hlavních konkurentů, Nova a Prima.

TV Barrandov, třetí nejvýznamnější soukromá tv stanice, se k návrhu nepřipojila. Ztráta části zisků by se mohla negativně projevit už v tak napjatém hospodaření společnosti. TV Barrandov se nachází na podobné cestě jako Z1, kdy majitel musel neustále doplňovat finance na provoz společnosti.

Konec konkurence znamená opět plusové body pro CETV.  Často zmiňované dluhové zatížení skupiny CME může být rychle překonáno silnějším oživením ekonomik střední a východní Evropy. Konsolidace mediálního sektoru se projevuje v rámci celé střední Evropy, kdy i např. v Polsku je na prodej 56 % akcií TVN.

V rámci spekulací se vytváří prostor pro Time Warner, která vlastní významný podíl v CETV. I z pohledu technické analýzy se mi jeví akcie společnosti na velmi zajímavých úrovních. V současné době považuji akcie společnosti na cenách pod 330 Kč jako velmi atraktivní k nákupu.  

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru