Z největší státní zakázky na čištění starých ekologických škod se stala noční můra pro lidi z Ostravy. Likvidace stoletých olejových lagun po chemičce Ostramo vázne.
Sdružení Čistá Ostrava, jež práce od roku 2001 zajišťuje, má problémy. Nedaří se likvidovat podle původního plánu kaly z lagun v elektrárnách či cementárnách, navíc se už celé měsíce nedaří spustit linku na čištění kontaminovaných zemin.
Zařízení za 100 milionů korun produkuje nečekaně vysoké množství volného vodíku, čímž ohrožuje sousední sídliště. „Provoz linky by mohl vyhodit do povětří okolní domy,“ říká náměstek ostravského primátora Dalibor Madej.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











