V podobě dividend opustilo loni Českou republiku celkem zhruba 180 miliard korun.
Podobný objem peněz byl zaznamenán i v předchozích dvou letech a experti odhadují, že přetrvá i do roku 2012.
„Mnozí zahraniční vlastníci si už zvykli na vysokou dividendu, a nadále od svých dcer požadují jejich výplatu,“ doplnil pro LN analytik Komerční banky - Josef Němý.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










