Z páchnoucích ropných odpadů ze zkrachovalé ostravské chemičky Ostramo se stal mezinárodní problém. Nedávno řešili nelegální skladování odpadů z Ostrama polští inspektoři – celkem 338 tun jich v nepovoleném skladu objevili v městečku Sosnovec.

Tamní úřady zahájily správní řízení s firmou Simul Trust z Vratimova, která tam materiál vyvezla. Firma Simul se postihu vyhnula tím, že odpad vrátila do Česka.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se