Z páchnoucích ropných odpadů ze zkrachovalé ostravské chemičky Ostramo se stal mezinárodní problém. Nedávno řešili nelegální skladování odpadů z Ostrama polští inspektoři – celkem 338 tun jich v nepovoleném skladu objevili v městečku Sosnovec.
Tamní úřady zahájily správní řízení s firmou Simul Trust z Vratimova, která tam materiál vyvezla. Firma Simul se postihu vyhnula tím, že odpad vrátila do Česka.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











