Lidé nejsou příliš informováni o práci exekutora, což přináší řadu problémů. Existují sice oprávněné stížnosti na exekutory, v porovnání s počtem exekucí, jichž bylo v ČR za více než deset let nařízeno přes 3,5 milionu, je jich ale málo, říká v rozhovoru pro HN prezidentka Exekutorské komory ČR Jana Tvrdková.

HN: Kolik exekucí bylo vyhlášeno za zhruba deset let působení soudních exekutorů a kolik z nich již bylo ukončeno?
Dosud bylo nařízeno přes 3,5 milionu exekucí vůči fyzickým osobám, ale i společnostem. Ukončeny byly přibližně dva miliony exekucí. Nejvíce je jich nařizováno na severu Čech, v Praze a ve Středočeském kraji, nejméně v Jihomoravském kraji. Průměrná vymahatelnost, respektive úspěšnost exekucí, se pohybuje kolem 40 procent.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.