Sto padesát miliard korun chtějí České dráhy utratit za nové vlaky. Nemohou jinak. Na železnici se blíží konkurence a dráhy musí chtě nechtě modernizovat. A velká část z této částky má jít na vagony.

I proto je pro Škodu Transportation tak důležité získat zakázku za 5 miliard korun na nové vagony, které ale České dráhy chtějí koupit od konkurenční firmy Siemens. Kvůli tomu tak vznikl jeden z největších sporů na české železnici.

 

 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se