Podnikatel Radim Jančura odkryl karty a oznámil datum vyjetí svých žlutých rychlíků RegioJet. Ty vyjedou na trasu Havířov – Ostrava – Olomouc – Praha v pondělí 26. září.

Již příští týden ve středu 7. září 2011 spustí železniční dopravce, člen skupiny Student Agency, na adrese www.regiojet.cz nový prodejní portál a zahájí prodej jízdenek na vlaky IC RegioJet. Ve stejný den detailně odkryjí ceny a také jízdní řády nových spojů.

„Začíná revoluce v železniční dopravě. Každý den se na nás obrací spousta lidí, kteří se zajímají o naše vlaky, jaké služby jim poskytneme a kdy vyjedeme“, říká Radim Jančura, majitel skupiny Student Agency

 

 

 

 

 

 

Co slibuje regiojet

cestující získají v ceně jízdného následující rozsah služeb

- Stevardka nebo stevard v každém voze (na každých cca 50 cestujících)

- Bezplatný přístup k wifi

- Teplé a studené nápoje zdarma; další výběrové občerstvení dostupné za nízkonákladové ceny

- Denní tisk

- Zesílený signál pro komunikaci mobilními telefony opakovači - tzv. repeatery

- Přípojka k 230 V, plně klimatizované prostředí a další

Vlaky dopravce RegioJet vyjedou na trasu Havířov – Ostrava – Praha v první fázi jako pětivozové soupravy s celkovou kapacitou cca 240 míst k sezení.

"Nabídneme nejlepší kvalitu cestování mezi Ostravskem, Olomoucí a Prahou – vše navíc bez dotací. Stejně jako u našich autobusů nezatížíme kapsy daňových poplatníků ani korunou. Díky našemu příchodu ušetří stát stovky milionů korun ročně tím, že přestane od prosince dotovat všechny vlaky na trase mezi Prahou a Ostravou,“ dodal Jančura.

Přesné jízdné příští týden

RegioJet také částečně již předběžně naznačil, kolik budou stát jízdenky pro žluté vlaky. Například jízdenku mezi Ostravou a Prahou bude možné na tzv. kreditovou jízdenku zakoupit už za 230 Kč, mezi Olomoucí a Prahou pak budou ceny jízdenek začínat na 190 Kč.

"Za vystavení kreditové jízdenky, přitom zákazník nic neplatí; její platnost je celoživotní. Tarif bude stejně jednoduchý jako u žlutých autobusů Student Agency express," doplňuje mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

ČD prodávají jízdenku do Ostravy za 329 Kč se základní In-kartou 25 a za 219 Kč s In-kartou 50. Základní jízdné bez slevy je pak 438 korun.

RegioJet slibuje poskytovat slevy držitelům slevových karet se slevou RailPlus – například In-karty/RailPlus vydávané ČD nebo i držitelé Bahn Card DB Bahn a ostatních slevových karet dopravců, na kterých je logo RailPlus.

Blížící se nástup konkurence na české koleje donutila k novinkám i České dráhy. Ty od září zavedly také do svých rychlíkových spojů z palubní personál, který se stará o pasažéry právě na trati mezi Prahou a Ostravou. I rozsah služeb je obdobný jako chystá RegioJet, stevardky ČD cestujícím rozdávají denní tisk a nabízejí jim teplý nebo studený nápoj zdarma.