Z Česka se do padesáti let stane atomová velmoc až s desítkou nových jaderných elektráren. Počítá s tím první návrh Státní energetické koncepce z dílny ministerstva průmyslu a obchodu, který mají HN k dispozici.
Pokud by Česko plán koncepce dodrželo, země by fungovala na jaderné elektřině nejméně z 80 procent. Předčilo by tím současné evropské jaderné velmoci jako je Francie nebo dnes Německo.
Německo navyšuje podíl obnovitelných zdrojů. Budoucnost bude bez jádra - čtěte ZDE
Na německém odchodu od jádra vydělají stavební firmy. Zakázky budou i pro Čechy - čtěte ZDE
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









