Stále početnější skupina podnikatelů kritizuje korupci. Ta už podle nich v Česku překročila únosné meze. Politické garnituře už nevěří. A začínají volat po občanské aktivitě.
Zvláště tvrdě kritizuje poměry majitel skupiny Agrofert Andrej Babiš. Jeden z nejbohatších Čechů označil zemi za Palermo, kde vládne mafie.
Státní majetek je podle něj „díky dokonalému systému rozkrádán po stamilionech a miliardách“. Právě korupce podle něj brání provedení nezbytných ekonomických reforem, protože politici pro ně nezískají občany: „Jak mohou po občanech chtít, aby šetřili, aby se uskromnili, když lidi vidí, jaké obrovské sumy se rozkradou ze společné kasy!“ říká Babiš.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










