Stále početnější skupina podnikatelů kritizuje korupci. Ta už podle nich v Česku překročila únosné meze. Politické garnituře už nevěří. A začínají volat po občanské aktivitě.

Zvláště tvrdě kritizuje poměry majitel skupiny Agrofert Andrej Babiš. Jeden z nejbohatších Čechů označil zemi za Palermo, kde vládne mafie.

Státní majetek je podle něj „díky dokonalému systému rozkrádán po stamilionech a miliardách“. Právě korupce podle něj brání provedení nezbytných ekonomických reforem, protože politici pro ně nezískají občany: „Jak mohou po občanech chtít, aby šetřili, aby se uskromnili, když lidi vidí, jaké obrovské sumy se rozkradou ze společné kasy!“ říká Babiš.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se