Osud emisních povolenek v hodnotě 47,5 miliardy korun je zpečetěn. Vláda včera rozhodla, že povolenky rozdá výrobcům elektřiny výměnou za investice do snižování znečištění životního prostředí.

Zároveň vláda ale zvažuje do budoucna zavedení uhlíkové daně pro malé zdroje, které nebudou v následujících letech za povolenky platit. "Povolenky jsme schválili, uhlíkovou daň budeme ještě řešit," podotkl k tomu ministr průmyslu a obchod Martin Kocourek.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se