Akcie v Evropě vstoupily do pátečního rána v plusu, odpoledne ale obrátily do červené a ztrácely i několik procent. V mnoha případech se jim z výrazných ztrát podařilo vymanit - FTSE 100: +0,5 %; CAC 40: +1,02 %. Pražské burze se to ale rozhodně nepovedlo - pateční seanci uzavřela se ztrátou -3,55 % (864,1 b.).

Komoditní trhy v posledních dnech jdou stejným směrem jako akcie (ztrácejí), investoři zřejmě drží více hotovosti a využívají příležitosti na dluhopisovém trhu. Nejvíce ztrátovou komoditou je tak v pátek zatím stříbro (-16,34 %; 30,60 USD/unce). Titulky aktuálních analytických komentářů většinou začínají slovy: Stříbro není bezpečný přístav pro vaše investice...

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se