České dráhy příští týden nejspíše podepíší smlouvu s německou firmou Siemens o nákupu 16 vlakových souprav Railjet za téměř pět miliard korun.

Podle informací týdeníku Ekonom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) už zrušil předběžné opatření, které podpis smlouvy zakazovalo.

"Ano je pravda, že jsme dnes dostali do datové schránky rozhodnutí, kterým bylo toto předběžné opatření zrušeno," uvedl pro týdeník Ekonom advokát Karel Muzikář, které dráhy v této věci zastupuje zastupuje. 

České dráhy jsou připraveny smlouvu v příštím týdnu podepsat. "Už by tomu podle mých informací nemělo nic bránit," uvedl v pátek šéf drah Petr Žaluda.

Proti uzavření tohoto obchodu protestovala u ÚOHS plzeňská Škoda Transportation. Vadí ji, že neproběhlo standardní výběrové řízení. Správní řízení v této věci dosud nebylo ukončeno, to však nijak nebrání podpisu kupní smlouvy. 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist