Na pražském letišti zůstalo na 60 klientů cestovní kanceláře Company Diamond Wind, kteří měli letět do Turecka. Další čtyři desítky turistů čekají na návrat v turecké Antalyi. Oznámili to mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura a zástupce cestovní kanceláře, který upřesnil původní informace o zhruba stovce turistů v Ruzyni i v Antalyi.

Podle zástupce CK turisté neodletěli kvůli neshodám cestovní kanceláře se zahraničním partnerem. "Partner nám nezaručil slíbený servis, a než tam lidi poslat a pak řešit reklamace, tak je lepší ten zájezd zrušit," uvedl. Dodal, že další zájezdy společnosti jsou v pořádku. Klienti, kteří dnes neodletěli na zájezd do Turecka, podle něj dostanou do týdne své peníze zpátky.

Zástupce CK zároveň vyloučil jakékoli zdržení turistů vracejících se z Turecka. Přiletí podle něj do Prahy s Českými aeroliniemi dnes v plánovaných 22:00.

"Ruský majitel CK Company Diamond Wind pan Dmitry Troshin je již na letišti, klientům podepsal storno zájezdu a slíbil, že vrátí peníze a nahradí vzniklé škody," sdělil Okamura. Podle něj se klienti na letištní přepážce dozvěděli, že cestovní kancelář nekoupila letenky na žádný termín. Situaci na ruzyňském letišti řeší městská a státní policie, doplnil Okamura. Klienti měli odletět s českou charterovou leteckou společností Holidays Czech Airlines, která spadá pod ČSA.

Pojišťovna Generali, u níž je CK Company Diamond Wind pojištěna proti úpadku, dosud od ní žádnou informaci o jeho vyhlášení neobdržela. "Podle informací z cestovní kanceláře se v Turecku nachází 43 klientů, pro které již zajistila návrat zpět do ČR, a to dnes ve 22:00. Na ruzyňském letišti by již neměl být žádný z klientů, kteří dnes na dovolenou neodletěli. Přímo v odletové hale s nimi komunikoval majitel cestovní kanceláře. Dle jeho slov klientům garantoval vrácení zaplacených peněz. Situaci nadále sledujeme. Pokud by došlo k jakékoliv změně, jsme připraveni podniknout nezbytné kroky," řekl mluvčí pojišťovny Jiří Cívka.

CK Company Diamond Wind patří mezi malé cestovní kanceláře, která ročně odbaví přibližně 2000 klientů. Podle internetových stránek firmy byla Company Diamond Wind založena v roce 1999 jako incomingová cestovní agentura. V závěru roku 2006 rozšířila působnost v rámci domácího trhu a získala oprávnění na provozování cestovní kanceláře.

Letos se do potíží dostaly cestovní kanceláře CK Karma tour, CK Pressburg, CK Parkam holidays, CK Via Vera a CK Viva Monde.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru