Konec eurozóny si nikdo nepřeje, proto k němu nedojde. Alespoň to si myslí guvernér České národní banky Miroslav Singer, který byl hostem on-line rozhovoru serveru Patria Online.

,,Nezdá se, že by k něčemu takovému mělo minimálně v řádu let dojít," odpověděl na jednu z otázek týkajících se konce eurozóny Singer. Zároveň zopakoval, že teď zřejmě neexistuje nikdo, kdo by se do měnové unie příliš hrnul.

,,O osudu koruny rozhodnou politici, ale opět se mi nezdá, že by někdo chtěl přinejmenším do ukončení stávajících problémů eurozóny diskutovat vstup."

 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se