Evropské banky ujišťují investory, že jsou schopny přestát dluhovou krizi vlastními zdroji zadržených zisků (už to pro zejména dividendově laděné investory není dobrá zpráva) či masívními prodeji aktiv.

Tuto cestu prý zvolí raději, než nechat vlády do nich kapitálově vstupovat. Budou se skutečně schopny vypořádat s požadavkem vlád na svou rekapitalizaci bez pomocné ruky těchto finančně vyčerpaných vlád? K čemu taková cesta povede?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se