Začátek své modelové ofenzívy se pro největší tuzemskou automobilku Škoda Auto nemohl vyvíjet lépe. Firma včera oznámila, že za devět měsíců letošního roku zdvojnásobila zisk proti stejnému období loni, když vydělala 588 milionů eur (zhruba 14,6 miliardy korun). Tržby společnosti vzrostly o pětinu na 7,6 miliardy eur (188,7 miliardy korun).
"Firmě Škoda se daří skvěle," ohodnotil rekordní výsledky šéf představenstva Winfried Vahland a dodal, že je díky investicím do růstu a současně posílení finanční situace. "Tím jsme vytyčili cestu pro příští léta," dodává.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











