Babiš společně se světově uznávaným fyzioterapeutem Pavlem Kolářem právě dokončují v Praze na Chodově společný zdravotnicko-relaxační objekt, který je už nyní zvenčí označen názvem Centrum pohybové medicíny a je určen právě na léčbu nemocí pohybového ústrojí. Náklady na jeho výstavbu a vybavení přesáhly 300 milionů korun.

Sám byznysmen a druhý nejbohatší muž Česka působící v oblasti zemědělství i chemické a potravinářské výroby to připustil v rozhovoru pro týdeník Ekonom.

"S Pavlem se známe dlouhá léta, je to kamarád, s nímž jezdím i na dovolenou. Také je to jeden z nejpoctivějších lidí, které jsem v životě poznal,“ uvedl miliardář.

Chrenkovy nemocnice

Není zdaleka prvním českým miliardářem, který vstoupil na půdu zdravotnictví. Asi nejznámějším příkladem je třinecký ocelář Tomáš Chrenek, jehož skupina Agel provozuje v Česku 10 nemocnic a několik dalších zdravotnických zařízení. Do péče o lidské zdraví se rozhodly investovat i finanční skupiny PPF, Appian či Penta. Babiš, pravděpodobně se připravující na vstup do politiky, však říká, že pro něho jde pouze o jednorázovou akci, výstavbu dalších zdravotnických zařízení prý neplánuje. Co se týče klientely, rozhodně se prý nechce orientovat jen na „high society“.

"Jsem dost sociálně orientovaný, to by bylo proti mému životnímu přesvědčení,“ říká. Nejdůležitější ale pro něho asi bude, zda uzavře smlouvy se zdravotními pojišťovnami, o což právě usiluje. Pokud by se mu to totiž nepodařilo, pacienti by museli přistoupit na přímou platbu.

 

„Dostal jsem nabídku, která mi vyhovovala. Z hlediska koncepčního řešení kliniky mám zcela volné ruce,“ vysvětluje fyzioterapeut Kolář, proč se spojil právě s Babišem. "Postavit to celé sám bych si těžko mohl dovolit,“ poznamenává k financování nového zařízení, které z hlediska specializace na činnost pohybového aparátu (ve vazbě na fungování celého organismu) bude prý unikátní v Česku i v celé Evropě.

banner.jpg

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist