Některé z předních amerických společností neplatily vůbec daně, ačkoli dosahovaly obrovských zisků. Vyplývá to z dat sdružení Občané pro daňovou spravedlnost. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Studie sdružení se zaměřila na 280 firem, které v letech 2008 až 2010 dosáhly zisku, z žebříčku Fortune 500, zahrnujícího největší korporace v USA. Jejich celkový zisk před zdaněním měl v uvedeném období činit zhruba 1,4 bilionu dolarů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se