Některé z předních amerických společností neplatily vůbec daně, ačkoli dosahovaly obrovských zisků. Vyplývá to z dat sdružení Občané pro daňovou spravedlnost. Informovala o tom agentura Bloomberg.
Studie sdružení se zaměřila na 280 firem, které v letech 2008 až 2010 dosáhly zisku, z žebříčku Fortune 500, zahrnujícího největší korporace v USA. Jejich celkový zisk před zdaněním měl v uvedeném období činit zhruba 1,4 bilionu dolarů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










