Žebříček nejvýznamnějších žen privátní sféry připravily HN na základě nominací poroty. Do ní letos přizvaly přední headhuntery, personalisty, šéfy poradenských firem i osobnosti z byznysu.

Úkolem každého porotce bylo sestavit vlastní žebříček 25 dam, které se podle něj zásadním způsobem podílejí na formování celé komunity českého byznysu, a to bez ohledu na jejich národnost. Přinášíme vám konečné pořadí žebříčku 25 žen českého byznysu, které nominovala odborná porota. 

Skokankou roku se podle porotců stala Renata Mrázová, která je vůbec první Češkou v čele pojišťovny působící na našem území.

Letos vůbec poprvé určili porotci také pětici nejvýznamnějších žen veřejné správy. Tady je žebříček pěti nejúspěšnějších osobností. Vítězkou je charismatická předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

  1. Dana Drábová
  2. Blanka Říhová
  3. Božena Jirků
  4. Iva Brožová
  5. Tereza Maxová

 

I vy jste letos měli možnost poslat svůj hlas ženám, které se utkají o titul Nejvýznamnější žena českého byznysu - Cena čtenářů IHNED.cz. V říjnu jste hlasovali na stránkách zpravodajského serveru HN.

Pro srovnání přinášíme žebříčky hlasování poroty a čtenářů IHNED.cz, které se na předních místech liší.

Související