Čeští manažeři nedokáží přinášet nové neotřelé nápady, nepracují dostatečně rychle a neumí využít poznatků, s nimiž přichází česká věda. Přesto se čtyři z pěti šéfů domnívají, že jejich práce je stejně kvalitní, jako práce manažerů v zahraničí.

Alespoň to o sobě tvrdí v průzkumu, který si nechala vypracovat Česká manažerská asociace a Svaz průmyslu a dopravy. V říjnovém průzkumu odpovídalo 135 respondentů z řad manažerek a manažerů sdružených v uvedených organizacích.

Podle předsedy České manažerské asociace Pavla Kafky čeští manažeři trpí především transformací ekonomiky a přechodem hospodářství od plánovaného po tržní.

"Na druhou stranu vidím sílu českých manažerů ve flexibilitě. Podívejte se, co za posledních deset let dokázali, to byl neuvěřitelný kus práce," dodává Kafka.

10 věcí, které spojují české manažery

manazeriWEB

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru