Německý energetický koncern E.ON podal stížnost u německého Ústavního soudu.
Chce tak bojovat s rozhodnutím německé vlády o postupném vyřazení všech nukleárních elektráren z provozu.
Dle E.ONu je tento postup neústavní, protože nijak nekompenzuje poškozené firmy. Odškodné by podle vedení společnosti mělo činit řádově miliardy EUR.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








