Ministr dopravy Pavel Dobeš změní systém odměňování manažerů Českých drah. Půlmilionový měsíční plat generálního ředitele Petra Žaludy je podle ministra nadsazený.

"Platy manažerů v Českých drahách považuji vzhledem k výsledkům firmy za nadstandardní, stejně jako celý motivační systém včetně vysokého odstupného,“ řekl HN Dobeš.

Podle mluvčího drah Radka Joklíka činí Žaludův základní plat půl milionu korun měsíčně. Další vrcholoví manažeři berou od 200 do 400 tisíc korun. Mají také řadu dalších benefitů. Například nárok na zlatý padák ve výši až 24 měsíčních platů či vysoké životní a penzijní pojistky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se