Premiéři zemí Evropské unie po nočním jednání nezískali podporu pro změnu základní smlouvy EU od všech jejích států. Jednají o řešení dluhové krize - zatím se údajně dohodli jen na zpřísnění rozpočtových pravidel členských zemí eurozóny.
Na čem dalším se lídři mohou dohodnout? Jaké dopady mohou mít výsledky aktuálního summitu a dalšího vývoje v eurozóně na Česko. Co by pro EU a Česko znamenal rozpad eurozóny?
Na otázky čtenářů odpovídal Martin Kupka, hlavní ekonom ČSOB. Dříve pracoval jako analytik pro středoevropské trhy NRI ve Vídni, byl ředitelem pro strategii a výzkum pražské Raiffeisenbank a vedoucím ekonomického výzkumu skupiny Patria Finance.
"Obávám se, že v případě rozsáhlé desintegrace bychom se mohli relativně rychle dočkal obnovení řady překážek mezinárodního obchodu, tzn. v jistém smyslu bychom se vrátili před bod nula," napsal v jedné z odpovědí.
Martin Kupka je účastníkem Macháčkovy výměny, online debat českých ekonomů na IHNED.cz.
Online rozhovor
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist