Společnost Elton Hodinářská v Novém Městě nad Metují uzavírá na konci roku 2011 postupnou rozsáhlou investici. Během uplynulých čtyř let nakoupila za 70 milionů korun nové technologie a nyní dokončila také rekonstrukci a přístavbu výrobních prostor za 40 milionů.

„Tento týden jsme kolaudovali. Takže už můžeme zákazníky, kteří si kupují naše hodinky Prim, zavést i do odpovídajících hal,“ uvedl Jiří Helikar, člen představenstva Elton Hodinářská.

Tato společnost je jednou z mála světových firem, která dokáže vyrobit mechanické hodinky, včetně strojků, v jedné továrně. Hodinky Prim v Novém Městě vznikají od roku 1949.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru