Indie umožní od 15. ledna individuálním zahraničním investorů přímé napojení na svůj akciový trh. Oznámila to v noci na dnešek vláda. Rozhodnutí je dalším krokem k liberalizaci třetí největší ekonomiky Asie a přichází po roce, kdy místní index Sensex utrpěl masivní ztráty.

Doposud mohly osoby ze zahraničí investovat na indickém akciovém trhu pouze nepřímo prostřednictvím investičních fondů či jiných institucí.

Podle analytiků je krok vlády pozitivní. Jeho výsledkem však v nejbližší době zřejmě nebude zvýšení přílivu peněz ze zahraničí kvůli všeobecně slabým podmínkám na trhu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se