Situace kolem zadluženého Řecka znovu nabírá na obrátkách. A před katastrofickými scénáři varují i tamní představitelé.

Pokud by se Řekové vrátili k drachmě, země by se ocitla v prvním roce jejího zavedení v "skutečném pekle", prohlásil guvernér řecké centrální banky.

Stará měna by se znehodnotila o 60 až 70 procent, hrozila by hyperinflace, panika a hromadné vybírání peněz z bank. Vysoké úrokové sazby, dražší dovoz a nedůvěra zahraničních investorů by paralyzovaly celou ekonomiku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se