Situace kolem zadluženého Řecka znovu nabírá na obrátkách. A před katastrofickými scénáři varují i tamní představitelé.
Pokud by se Řekové vrátili k drachmě, země by se ocitla v prvním roce jejího zavedení v "skutečném pekle", prohlásil guvernér řecké centrální banky.
Stará měna by se znehodnotila o 60 až 70 procent, hrozila by hyperinflace, panika a hromadné vybírání peněz z bank. Vysoké úrokové sazby, dražší dovoz a nedůvěra zahraničních investorů by paralyzovaly celou ekonomiku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







