Zatímco v Česku se na burzu nikdo nehrne, v USA je tomu jinak. Firmy působící v Česku se už několik let předhání v tom, jak své hospodaření v maximální možné míře skrýt. Konkurenční nevýhoda plynoucí z toho, že společnost umístí své akcie na burzu je v našem prostředí veliká.

Hra s vyloženými kartami je ale naopak velmi častá v USA. Na tamních burzách působí několik stovek firem. Být na takovém trhu je pro ně jistá forma prestiže. Každý, kdo je v tomto prostředí netransparentní a utajuje svá čísla o hospodaření, v konkurenčním boji prohrává. A proto je zámořská výsledková sezona tak sledovaná, i v Česku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se