Zatímco v Česku se na burzu nikdo nehrne, v USA je tomu jinak. Firmy působící v Česku se už několik let předhání v tom, jak své hospodaření v maximální možné míře skrýt. Konkurenční nevýhoda plynoucí z toho, že společnost umístí své akcie na burzu je v našem prostředí veliká.
Hra s vyloženými kartami je ale naopak velmi častá v USA. Na tamních burzách působí několik stovek firem. Být na takovém trhu je pro ně jistá forma prestiže. Každý, kdo je v tomto prostředí netransparentní a utajuje svá čísla o hospodaření, v konkurenčním boji prohrává. A proto je zámořská výsledková sezona tak sledovaná, i v Česku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






