Věřitel si může vybírat exekutora z celé ČR. Podle prezidentky Exekutorské komory Jany Tvrdkové to přináší řadu problémů. Při velkém počtu případů, které řeší, nedokážou například někteří exekutoři dostatečně kontrolovat zaměstnance. Tvrdková proto navrhuje, aby exekutor působil jen ve svém obvodu. O této změně se diskutuje při přípravě novely občanského soudního řádu a exekučního řádu v Parlamentu. 

Exekutor z Chebu řeší exekuce v Ostravě, ostravský naopak pracuje v Chomutově. Pomyslná bitva exekutorů, k níž přispěl fakt, že si může věřitel vybrat exekutora z celé ČR, pokračuje. Mnozí se snaží získat co největší podíl na trhu. Podle prezidentky Exekutorské komory Jany Tvrdkové ale přináší možnost sehnat si exekutora v rámci Česka, problémy.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.