Česko se nestane jadernou velmocí. Ministr průmyslu Martin Kuba zavrhl vizi svého předchůdce Martina Kocourka, který na podzim navrhoval, aby Česko do roku 2060 postavilo 18 nových jaderných reaktorů.
"Vyrábět v České republice až 80 procent elektřiny z jádra není z ekonomického hlediska reálné. Nové elektrárny by ani nebylo kde postavit," řekl HN ministr Kuba.
Česko si tedy i nadále vystačí jen se dvěma jadernými elektrárnami. "Realistická je dostavba dalších dvou bloků Temelína a prodloužení provozu Dukovan do roku 2035," říká Kuba.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









