Plzeňský Prazdroj je první a zatím jedinou mimopražskou destinací v ČR, která obdržela Čínský certifikát za kvalitu služeb.

Uděluje ho čínská organizace na podporu zahraničního cestovního ruchu vybraným turistickým cílům podle přísných kritérií, která prověřují především vybavenost a atraktivitu míst.

Vlastní ho pouze několik desítek míst v turisticky oblíbených oblastech Evropy, USA a Asie. V Česku jej má sedm luxusních obchodů v Praze.

"Prazdroj se tak zařadil po bok významných turistických atrakcí v Paříži, Londýně, Miláně, Singapuru, Kuala Lumpuru či Aucklandu. Nositeli čínského certifikátu jsou především známé turistické cíle, ale také luxusní butiky s exkluzivním zbožím nebo tour operátoři v různých zemích zaměřující se na klientelu z Číny," dodal.

Devadesát míst po celém světě

Seznam míst vznikl poprvé v srpnu 2010 a nyní je na něm 89 subjektů v cestovním ruchu ze 13 zemí. Česko zastupuje osm významných míst, z nichž sedm je v centru Prahy a jde o obchody s luxusním zbožím.

O místech se dozvídají čínští turisté a cestovní kanceláře. "K certifikaci je nutné splnit hlavně unikátnost nabízeného produktu, dobrou dopravní dostupnost, vysoký standard kvality služeb a dokonalou infrastrukturu," řekl Raboch. Z dalších nezbytných podmínek je zajištění bezpečnosti a jazyková vybavenost tras i personálu.

"Kromě nezbytné angličtiny jsme díky narůstajícímu počtu čínsky hovořících turistů rozšířili základní informace a materiály v čínštině a na trase Pilsner Urquell jsme přidali čínskou mutaci filmu Příběh Plzeňského Prazdroje," uvedl Raboch. Už léta zajišťuje pivovar pro vybrané příležitosti výklad v čínském jazyce.

Pivovary ročně navštíví 250 tisíc turistů

Pivovary Prazdroj a Gambrinus, muzeum a historické podzemí navštívilo loni více než čtvrt milionu turistů. Na rekordním počtu návštěvníků se významně podíleli právě obyvatelé asijských zemí. Z Číny přijelo do Plzně téměř 19.000 lidí, meziročně o 60 procent více.

Certifikace trvá několik měsíců a součástí podmínek je doporučení od uznávané instituce v cestovním ruchu v dané lokalitě, kterou Prazdroj získal od agentury CzechTourism, s níž dlouhodobě spolupracuje. Potvrzení vysoké kvality služeb je nyní formou plaket viditelné na vstupních místech do pivovaru a informace jsou také na webu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist