Raiffeisenbank, která je pátou největší tuzemskou bankou, zvýšila loni čistý zisk o 22 procent na 2,22 miliardy korun. K růstu zisku přispěl pokles opravných položek, banku navíc netíží dluhopisy ohrožených zemí jako je například Řecko. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

"Rok 2011 byl pro nás rekordní, nikdy v historii jsme na tom nebyli lépe ve výši zisku, kapitálu či likvidity. K nárůstu zisku přispěl fakt, že nedržíme ani korunu v dluhopisech Řecka ani jiných ohrožených zemí, dále nám klesla tvorba opravných položek a přitom se nám dařilo růst v úvěrování i vkladech," uvedl generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se