Mobilní kongres v katalánské metropoli ovládli asijští výrobci, kteří se mezi sebou perou o první místo mezi výrobci chytrých telefonů s nejrychleji rostoucím operačním systémem vůbec – tedy Androidem od Googlu.

Tradiční soupeři jim to notně usnadňují. Nokia klopýtá a hledá sama sebe s pomocí Microsoftu. Motorola má před sebou nejistou budoucnost v náručí Googlu.

A výrobce Blackberry RIM se musí vypořádat s tím, že během loňského roku si dříve věrní manažeři oblíbili jinou hračku – iPhone. Výrobci, kteří ještě před pěti lety ovládali polovinu trhu, se musí sklonit před Applem na straně jedné a agilními výrobci pocházejícími především z Koreje a obou Čín na straně druhé.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se