Mobilní kongres v katalánské metropoli ovládli asijští výrobci, kteří se mezi sebou perou o první místo mezi výrobci chytrých telefonů s nejrychleji rostoucím operačním systémem vůbec – tedy Androidem od Googlu.
Tradiční soupeři jim to notně usnadňují. Nokia klopýtá a hledá sama sebe s pomocí Microsoftu. Motorola má před sebou nejistou budoucnost v náručí Googlu.
A výrobce Blackberry RIM se musí vypořádat s tím, že během loňského roku si dříve věrní manažeři oblíbili jinou hračku – iPhone. Výrobci, kteří ještě před pěti lety ovládali polovinu trhu, se musí sklonit před Applem na straně jedné a agilními výrobci pocházejícími především z Koreje a obou Čín na straně druhé.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







