Evropští poslanci pokračují v tažení za rozhýbání trhu s emisními povolenkami. Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) dnes totiž v rámci evropské směrnici o energetické účinnosti schválil dodatek, který v letech 2013-2020 snižuje počet povolenek na vypouštění škodlivin do ovzduší.
Cílem této strategie je zvýšit jejich cenu na trhu a opět tak rozhýbat ambiciózní evropský projekt, který se má vypořádat s globálním znečišťováním. Současný trh s emisními povolenkami totiž nefunguje podle evropských představ. Za vyšší cenou povolenek je snaha Bruselu donutit velké evropské znečišťovatele, aby investovali do snižování škodlivin v ovzduší.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








