Evropští poslanci pokračují v tažení za rozhýbání trhu s emisními povolenkami. Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) dnes totiž v rámci evropské směrnici o energetické účinnosti schválil dodatek, který v letech 2013-2020 snižuje počet povolenek na vypouštění škodlivin do ovzduší.

Cílem této strategie je zvýšit jejich cenu na trhu a opět tak rozhýbat ambiciózní evropský projekt, který se má vypořádat s globálním znečišťováním. Současný trh s emisními povolenkami totiž nefunguje podle evropských představ. Za vyšší cenou povolenek je snaha Bruselu donutit velké evropské znečišťovatele, aby investovali do snižování škodlivin v ovzduší.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se