Většina domácností by si od příštího roku měla připlatit za energie. Jedním z bodů ministra financí Miroslava Kalouska, kterými chce pomoci rozpočtu na krizové roky 2013 a 2014, je totiž i zvýšení daní u elektřiny, plynu a částečně i uhlí a topných olejů.

Za tyto dva roky by tak ministerstvo mělo získat až 6,2 miliardy korun. "Vše se ale teprve připravuje, nejedná se o finální čísla,“ říká mluvčí ministerstva Ondřej Jakob a zdůrazňuje, že se na jednotlivých bodech musí shodnout koalice. To může představovat problém, zdražování se nelíbí hlavně Věcem veřejným.

 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se