Boj o tržní podíl v telekomunikacích se přiostřuje.Tržby evropských telekomunikačních operátorů by do roku 2020 mohly klesnout až o pětinu a jejich provozní zisk až o 40 procent. Vyplývá to ze studie společnosti Roland Berger.

Příčinou je sílící konkurence poskytovatelů platforem a služeb pro chytré telefony, tablety a internetovou televizi.

Hlavními konkurenty operátorů budou Amazon, Apple, Facebook, Google a Microsoft. Tyto firmy mají celosvětově tři miliardy zákazníků. Jejich úspěšný model je založený na silné značce, uživatelsky jednoduchém ovládání a efektivním využití dat o zákazníkovi. To vytváří tlak na tradiční telekomunikační operátory.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se