Poplatky za znečišťování ovzduší oxidy síry a dusíku, jež v Česku platí firmy už od roku 1991, zřejmě přežijí i v tomto desetiletí. A to i přesto, že se je sněmovna rozhodla od roku 2015 zcela zrušit.

Osud poplatků řeší nový zákon o ovzduší, který právě prochází schvalovacím procesem v parlamentu. Tento týden jej projednají senátoři. Je velmi pravděpodobné, že opět zamíchají kartami v napínavé hře, v niž se schvalování zákona proměnilo.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se