Velké průmyslové firmy budou muset s největší pravděpodobností i v budoucnu platit za vypouštění oxidů síry a dusíku do vzduchu. Senátoři se totiž rozhodli, že se postaví průmyslové lobby a také sněmovně, která před nedávnem poplatky za znečišťování ovzduší od roku 2015 zrušila.

Z velké ankety IHNED.cz jasně vyplývá, že se při hlasování o novele zákona o ovzduší postaví na stranu čistšího vzduchu 44 senátorů. Tedy potřebná většina.

Senátoři nadále stupňují odpor k přijetí zákonu o ovzduší, který jim poslala Poslanecká sněmovna. Nově se na tom dohodl výbor pro životní prostředí. Kompromisní návrh má již podporu výboru a podvýboru pro hospodářství.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se