Je zajímavé, jaký mediální ohlas vyvolala „zpověď“ jednoho manažera. Už to samo o sobě svědčí, že situace v investičním bankovnictví, potažmo v celém bankovním sektoru, není zcela normální.

Můj sloupkový kolega Žabža vyjádřil své pocity velmi výstižně a ten článek (viz odkaz vpravo níže) mě zaujal natolik, že bych se rád podělil také o svůj pohled.

Na rozdíl od něho se nemusím bát o své místo a vyjadřovat loajalitu se svým zaměstnavatelem. Přesto můj názor nebude zcela odlišný.

Co je ze všeho nejdůležitější, je poznatek, že dopis by měli ze všeho nejvíce zkoumat psychologové, potažmo sociologové. S čím nesouhlasím, je ona plíživá bolševizace.

Naopak se domnívám, že se může jednat svým způsobem o očistný proces sektoru, který následně může udávat směr dalším odvětvím (pokud očista nebude synonymem pro přeregulaci).

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se