ČEZ, CME, ERSTE nebo Fortuna. Většina významných firem, které jsou zařazeny ve SPAD pražské burzy, již zveřejnila své výsledky za loňský rok. A není příliš co slavit. Firmy loni zažily nelehký rok, který se projevil, když ne ve ztrátě, tak znatelným poklesem zisku.
Rok 2011 byl těžký zejména pro banky, které musely bojovat s dluhovou krizí, resp. se ztrátami, které jim přinesly odpisy dluhopisů problémových zemí. V tomto případě byla nejvíce zasažena Erste Bank, která se propadla do ztráty, ale i Komerční banka, která ale dokázala vykázat zisk ve výši téměř 10 miliard korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








