ČEZ, CME, ERSTE nebo Fortuna. Většina významných firem, které jsou zařazeny ve SPAD pražské burzy, již zveřejnila své výsledky za loňský rok. A není příliš co slavit. Firmy loni zažily nelehký rok, který se projevil, když ne ve ztrátě, tak znatelným poklesem zisku.

Rok 2011 byl těžký zejména pro banky, které musely bojovat s dluhovou krizí, resp. se ztrátami, které jim přinesly odpisy dluhopisů problémových zemí. V tomto případě byla nejvíce zasažena Erste Bank, která se propadla do ztráty, ale i Komerční banka, která ale dokázala vykázat zisk ve výši téměř 10 miliard korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se