Jedna z 25 dam českého byznysu, advokátka Vladimira Papirnik se v předvečer svých narozenin stala jednou z nejvýše postavených českých žen ve statutárních orgánech mezinárodních firem - zasedla v představenstvu KBC Group, matky tuzemské Československé obchodní banky. Na začátku roku Papirnik předala po šestnácti letech vedení české pobočky Squire Sanders (donedávna Squire, Sanders & Dempsey) svému nástupci Radkovi Janečkovi a sama nadále působí jako partnerka Squire Sanders v Praze a v Chicagu.

Polovinu svého života přitom prožila Papirnik právě v USA. V roce 1969, ve třinácti letech, emigrovala s rodiči a bratrem z tehdejšího Československa. Nejdříve do Rakouska a po několika měsících do USA. V Chicagu vystudovala německou literaturu, pak se ale přeorientovala na právo. Po absolvování Northwestern University pracovala pro advokátní kancelář Hopkins & Sutter, kde se stala partnerkou. Na konci roku 1995 se vrátila do Česka a na podzim 1996 se ujala řízení místní pobočky Squire Sanders. 

Papirnik se podílela například na privatizaci Českého Telecomu, zastupovala i společnost Toyota při výběru země pro výstavbu nové továrny, která nakonec vznikla v Kolíně - městě, kde se narodila. Je vdaná a má tři dospělé děti, s rodinou žije na předměstí Chicaga, do Prahy ale jezdí téměř každý měsíc. V každoroční anketě Hospodářských novin se Papirnik pravidelně umisťuje mezi 25 nejvlivnějšími ženami českého byznysu.

KBC je jednou z největších evropských bank a prostřednictvím svých poboček a dceřiných společností je přítomna nejen na evropském, ale také na asijském a americkém trhu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist