Za dražší auta či luxusní nemovitosti si lidé na Slovensku připlatí. Budoucí vláda Roberta Fica totiž plánuje v rámci ozdravování veřejných financí zavést speciální registrační daně. Slovenským Hospodárskym novinám (HNonline.sk) to potvrdil budoucí ministr financí Peter Kazimír (Směr-SD).
U aut by se výše daně měla podle něj vypočítávat na základě výkonu motoru nebo množství vypouštěných emisí. Daň by se týkala aut vyšší střední třídy a luxusních aut. "Škodovky to určitě nebudou," avizuje Kazimír. U nemovitostí by pak určovaly její výši cena a lokalita, v níž stojí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












