Za dražší auta či luxusní nemovitosti si lidé na Slovensku připlatí. Budoucí vláda Roberta Fica totiž plánuje v rámci ozdravování veřejných financí zavést speciální registrační daně. Slovenským Hospodárskym novinám (HNonline.sk) to potvrdil budoucí ministr financí Peter Kazimír (Směr-SD).

U aut by se výše daně měla podle něj vypočítávat na základě výkonu motoru nebo množství vypouštěných emisí. Daň by se týkala aut vyšší střední třídy a luxusních aut. "Škodovky to určitě nebudou," avizuje Kazimír. U nemovitostí by pak určovaly její výši cena a lokalita, v níž stojí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se