Byl nejdéle sloužícím mužem českého nahrávacího průmyslu. V nejvyšších manažerských funkcích gramofonových společností Bonton, Sony BMG či Sony Music dvaadvacet let zásadně ovlivňoval tvář tuzemské hudební scény.

Před měsícem ovšem z postu ředitele pražské pobočky Sony Music odešel. Stal se další obětí celosvětové krize hudebního průmyslu atakovaného piráty.

"Před deseti lety jsme řešili problém kopírování CD, ale dnes už to žádný problém kvůli digitalizaci není. Těžko lze tedy odhadnout, jestli a jaké pirátství bude někdo řešit za patnáct let. Tahle tahanice ale musí někdy skončit," říká v rozhovoru pro HN Zbyněk Knobloch.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se