Obce a spol. budou mít bankovní účet u ČNB
Stát přesune své peníze z účtů u soukromých bank do České národní banky. Chce si tím zajistit levnější financování dluhu. Česká bankovní asociace odhadla, že jde skoro o sto miliard korun.
"Nebude docházet k tomu, že by si stát draho půjčoval, když mu peníze někde leží," vysvětlil ministr financí Miroslav Kalousek.
Změna rozpočtových pravidel se dotkne i obcí a krajů, veřejných vysokých škol, veřejných výzkumných institucí a Správy železniční dopravní cesty.
Více si přečtěte ZDE
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




