Největší světový vyhledávač Google v prvním čtvrtletí vydělal 2,89 miliardy dolarů a překonal tak odhady analytiků. Čistý zisk za stejné období loni činil 1,8 miliardy dolarů.

Tržby společnosti po odečtení poplatků partnerským webovým vzrostly meziročně téměř o čtvrtinu na  8,14 miliardy dolarů z 6,54 miliard dolarů před rokem. Celkové tržby dosahují 10,645 miliardy dolarů.

Zisk na akcii dosahuje 10,08 dolaru, uvedla společnost sídlící v kalifornském Mountain View na své webové stránce. Analytici podle průzkumu agentury Bloomberg očekávali v průměru 9.64 dolarů na akcii.

Reuters ale připomíná, že na loni se na hospodářském výsledku Googlu podepsaly výdaje ve výši 500 milionů dolarů, které firma zaplatila na urovnání právního sporu ohledně svých reklam.

Společnost také informovala o plánu na změnu struktury akcií výměnou dvě za jednu. S druhou akcií nebude spojeno hlasovací právo.

Akcionáři volají po dividendách

Akcie Googlu za minulý rok ztratily kolem 1,5 procenta. Investoři proto hlasitěji volají po náplasti v podobě dividend. Za vzor dávají Apple, který již dividendy na letošek slíbil, uvádí agentura Bloomberg.

Google jim ale podle odborníků v nejbližších letech toto přání nesplní.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se