Španělské katolické církve se škrty netýkají. Ačkoli země v boji proti postupující dluhové krizi pro tento rok seškrtala napříč ministerstvy 27 miliard eur, dostane v tomto roce od státu stejnou částku jako loni a předloni.

Upozorňuje na to španělský deník El País.

Církev letos dostane 159 milionů eur z peněz, které Španělé platí v dani z příjmu fyzických osob. V roce 2011 a 2010 byla suma totožná, také 159 milionů, uvádí deník.

Episkopální konference tak bude dostávat od ministerstva financí měsíčně šek na 13,266 milionů eur.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se