Předsedkyně Evropské komise Viviane Redingová chce do roku 2015 povinnými kvótami zvýšit podíl žen ve vedení největších firem na 30 procent.

Tato hranice by se podle ní mohla stát i kritériem pro úspěch firmy v tendru v některé z členských zemí EU.

"Kvóty jsou jasným řešením ve firmách, kde jsou ženy odstaveny od vysokých postů," tvrdí eurokomisařka v rozhovoru pro HN.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se