Předsedkyně Evropské komise Viviane Redingová chce do roku 2015 povinnými kvótami zvýšit podíl žen ve vedení největších firem na 30 procent.
Tato hranice by se podle ní mohla stát i kritériem pro úspěch firmy v tendru v některé z členských zemí EU.
"Kvóty jsou jasným řešením ve firmách, kde jsou ženy odstaveny od vysokých postů," tvrdí eurokomisařka v rozhovoru pro HN.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










