Spor zástupců českého teplárenství s těžařskými firmami o ceny hnědého uhlí pokračuje. Zatím na tom nezměnil nic ani fakt, že se do sporu vložilo ministerstvo průmyslu a obchodu v čele s Martinem Kubou.

Ten do něj vstoupil minulý týden a snaží se obě strany dotlačit k dohodě. Debata stále pokračuje, i když čas se krátí. Mnoha teplárnám a elektrárnám, včetně některých zdrojů společnosti ČEZ, končí smlouvy již na konci letošního roku.

Teplárníkům se nelíbí hlavně fakt, že firma Czech Coal požaduje po teplárnách, kterým končí dlouhodobé kontrakty, až dvojnásobné ceny. V současné době platí v průměru 40 korun za gigajoul, nové kontrakty by měly dosahovat až 80 korun.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se