Spor zástupců českého teplárenství s těžařskými firmami o ceny hnědého uhlí pokračuje. Zatím na tom nezměnil nic ani fakt, že se do sporu vložilo ministerstvo průmyslu a obchodu v čele s Martinem Kubou.
Ten do něj vstoupil minulý týden a snaží se obě strany dotlačit k dohodě. Debata stále pokračuje, i když čas se krátí. Mnoha teplárnám a elektrárnám, včetně některých zdrojů společnosti ČEZ, končí smlouvy již na konci letošního roku.
Teplárníkům se nelíbí hlavně fakt, že firma Czech Coal požaduje po teplárnách, kterým končí dlouhodobé kontrakty, až dvojnásobné ceny. V současné době platí v průměru 40 korun za gigajoul, nové kontrakty by měly dosahovat až 80 korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









