Spotřebitelé poukazují ve svých stížnostech na horšící se finanční situaci, zejména na ekonomické faktory, a tak 38 procent dotázaných tvrdí, že za zhoršení jejich finanční situace může zvyšování cen.

Na 29 procent uvádí snížení svých příjmů, a to z důvodů rostoucí nezaměstnanosti, práce na částečný úvazek, smluv na dobu určitou či snížení mezd. Podle pětiny respondentů je hlavní důvod zvýšení daní.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se