Spotřebitelé poukazují ve svých stížnostech na horšící se finanční situaci, zejména na ekonomické faktory, a tak 38 procent dotázaných tvrdí, že za zhoršení jejich finanční situace může zvyšování cen.
Na 29 procent uvádí snížení svých příjmů, a to z důvodů rostoucí nezaměstnanosti, práce na částečný úvazek, smluv na dobu určitou či snížení mezd. Podle pětiny respondentů je hlavní důvod zvýšení daní.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











